Diploma Denklik İşlemleri

Diploma Denklik İşlemi Nedir?

İnsanların dünyanın değişik coğrafyalarında eğitim görmesi ve yükseköğretimde çeşitli diplomalara sahip olması bu diplomaların yurt içinde kullanılması sırasında bazı problemlerin doğmasına sebep olabilmektedir. Bu kapsamda yurtdışında eğitim gören bireylerin aldıkları eğitim yurt içinde de geçerli olduğunu diploma denklik işlemleri ile kanıtlaması talep edilmektedir. Diploma denklik işlemleri aldığınız yükseköğretimin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde de geçerli olduğunu ve Yükseköğretim Kurumu (YÖK) normları ile uyuştuğunun tespit ve tasdiki anlamında gelmektedir. Aldığınız eğitimin yurt içinde de geçerli olduğunu ispat ederek hem kamusal haklarınızdan faydalanabilir hem de ekonomik anlamda pek çok avantaja sahip olabilirsiniz. Askerlik yaparken de avantajlarından faydalanacağınız diploma denklik işlemleri sayesinde kısa dönem askerlik yapma imkânı bulabileceksiniz. Tüm bu avantajlardan faydalanabileceğiniz diploma denklik işlemlerini kaliteli ve hızlı bir şekilde tamamlamak için Adıgün Çeviri ve Danışmanlık’ın bilgi birikimi ve tecrübesinden faydalanabilirsiniz.

Diploma Denklik Süreci

Yurtdışında eğitim aldıktan sonra diplomasını alarak Türkiye’ye gelen vatandaşlarımızın gerçekleştirmesi gereken ilk işlem olan diploma denklik işlemlerinde bürokrasi ve teferruat oldukça fazladır. Genellikle söz konusu bürokrasi ile uğraşmak istemeyen ve süreci hızlandırmak isteyen bireyler Adıgün Çeviri ve Danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak adına bizlere başvurmaktadır. Diploma denklik işlemleri konusunda tecrübeli ve kendini yenileyen ekibimiz sayesinde işlemlerinizi sorun yaşamadan tamamlamanızı sağlıyoruz. YÖK mevzuatına hakim uzmanlarımız ile eş güdümlü bir şekilde talep edilen belgeleri hazırlamanızı sağlıyor ve başvurunuzu online bir şekilde gerçekleştirerek zamandan tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Başvurunuz sırasında ihtiyaç duyacağınız her türlü tercüme işlemi, noter onayı işlemi ve apostil işlemlerini sizlere sunuyor ve süreci hızlandırıyoruz. Kısa sürede diploma denklik işlemlerinizi tamamlayarak diploma denkliğinin faydalarından kısa süre içinde faydalanmanızı sağlıyoruz.

Diploma Denklik Hizmetlerimiz

Adıgün Çeviri ve Danışmanlık olarak yılların bilgi birikimi ve deneyimini yenilikçi anlayışı ile birleştirerek vatandaşlarımızın kaliteli ve güvenli bir hizmet almasını sağlıyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımızın karşılaşabilecekleri her türlü problemi önden sezerek riski minimuma indiriyor ve işlemlerinizi kısa sürede başarı ile tamamlıyoruz. Siz de kalite ve makul fiyatların keyfini sürmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.