İhracat Danışmanlığı (Rusya ve BDT)

Uluslararası Ticari Danışmanlık

İhracat Danışmanlığı

Her ülkenin kendi ürettiği hizmet veya ürünü pazarlama ve bu yolla gelir elde etme hedefi vardır. İşte bu hedefin gerçekleşmesini sağlayan ihracat danışmanlığı hizmetleri aslında ülkeler arası ticaretin odağıdır diyebiliriz. Çünkü ister ithalat, ister ihracat anlamında ihtiyaç duyulan gerekli veri yeterliliği dışında çok daha önemlisi organizasyonu bu algoritma sağlıyor. Tam bu noktada sizlere uluslararası çerçevede profesyonel danışmanlık hizmetleri sunan firmamızın son derece kazançlı faaliyetlerini gururla ifade etmek istiyoruz. Takdir edersiniz ki binlerce kalem üründen oluşan geniş bir portfolyonun söz konusu olduğu ihracat kavramı oldukça yine son derece geniş bir yelpazede değerlendirmeye alınmak zorundadır. Sözgelimi oldukça kaliteli bir ürünün imalatçısı veya tedarikçisi konumundasınız. Öncelikle ihracat danışmanlığı noktasında ilk edinmeniz gereken bilgi bu ürünün özelliklerine ihtiyaç duyan ülkelerin hangileri olduğunun belirlenmesidir. Bu değerli veriyi önceden bilmeniz ve buna göre bir strateji belirlemeniz hayati önem taşıyor. Tabii bu noktada aralarında reklam kampanyalarının da bulunduğu PR (ticari anlamda halkla ilişkiler ve kurumsal tanıtım) çalışmasına ihtiyaç duyacağınız kesindir. Dolayısıyla kapsamlı bir ön hazırlık sonrasında bu pazarlara açılmak ve bu bölgelerde kalıcı hale gelmek için uygulanacak stratejilerin tamamı kapasite bakımından her yönüyle sizleri zirveye taşıyacak bir danışmanlık firmasının işidir diyebiliriz.

Dış Ticaret Danışmanlığı

Türkiye, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğunda (BDT) ticari faaliyet göstermek isteyen kişi ve kurumlara, ihtiyaç duydukları konularda iş danışmanlığı sunuyor, ülkelerin yasal, ticari ve kültürel farklılıklarına hakim, konusunda uzman kadromuzla hizmet veriyoruz.

Kapsamlı Danışmanlık

​Rusya ve BDT ülkelerinde ticaret yapmak isteyen girişimcilere, imalattan pazarlamaya, tercümanlıktan (Yazılı / Sözlü: Ardıl ya da simultane) PR’a, hukuki destekten nakliye ve lojistiğe kadar hemen her noktada danışmanlık hizmeti veriyor, firmaların Rusya pazarına açılmasında kılavuz rolü üstleniyoruz.

İhracat Danışmanlığı

İşini Rusya’da ölçeklendirme isteyenler kişi ve kurumların talepleri doğrultusunda tedarikçiler, mallar ve hizmetler hakkında bilgi alan, imalatçıyı müşteriyle, müşteriyi imalatçıyla buluşturuyor, reklam ve PR çalışmaları aşamasında da şirketlere en etkin çözümleri sağlıyoruz.

1.TANIŞMA

Ürün veya hizmetlerinizi tanıyor, anlıyoruz. Ürün veya hizmetleriniz hakkında bilgi ediniyoruz.

2.ANALİZ

Ürün ve hizmetler, iç ve dış pazar, gümrük ve yasal durum araştırması yapıyor analiz ediyoruz.

3.PAZARLAMA

Ürün veya hizmetlerinizi anlatıyor, pazarlıyoruz (PR)

4.MÜŞTERİYLE BULUŞMA

Sizi potansiyel müşteriyle/tedarikçiyle buluşturuyor, satış desteği sağlıyoruz

İHRACAT DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

Rusya pazarına ürün ihraç etmek isteyen veya oradan ürün ithal etmek isteyen müşterilerimizi , firmayı, ürün ve hizmetleri tanıma aşaması.
Araştırma ve analiz ekibimiz ile pazar araştırması yapıyor, müşterilerinizin profilini çıkarıyoruz: müşterileriniz kimler, tercihleri neler, bölgesel konumları…
Uzman PR ekibimizle potansiyel müşteriler/tedarikçiler ile fiziki görüşmeler sağlıyoruz, PR sunumu gerçekleştiriyoruz.
Sadece Türkiye’de değil , tüm hizmetlerimizi danışmanlık çatısı altında yurt dışında da veriyoruz.
1

TANIŞMA

Ürün veya hizmetleriniz hakkında bilgi ediniyoruz: Ürün/hizmet özellikleri, görsel ve işitsel medyalar (fotoğraflar, videolar), tanıtım materyalleri ve kataloglar, web sitesi vb.

Bağlantıya tıklayarak bilgi formunu (Brief) doldurabilirsiniz.

​*Rusya pazarına ürün ihraç etmek isteyen veya oradan ürün ithal etmek isteyen müşterilerimizi , firmayı, ürün ve hizmetleri tanıma aşaması

2

ANALİZ

Araştırma ve analiz ekibimiz ile pazar araştırması yapıyoruz: Ürün ve hizmetler, iç ve dış pazarlar, genel piyasa analizi.

Müşterilerinizin profilini çıkarıyoruz: ​Müşterileriniz kimler, tercihleri neler, bölgesel konumları vb.

Gümrük ve yasal durum araştırması ve analizi.

3

PAZARLAMA

Sizinle potansiyel
müşteriler veya tedarikçiler arasında bağlantı kuruyoruz:

-Pazarlama Yolları-

A) Fiziki ziyaretler
Uzman PR ekibimizle potansiyel müşteriler/tedarikçiler ile fiziki görüşmeler sağlıyoruz, PR sunumu gerçekleştiriyoruz.

B) Telefon- E-Mail iletişimi
Potansiyel müşterileri/tedarikçileri telefon ile arıyoruz, e-Mail yoluyla ticari teklifler, sunumlar paylaşıyoruz.

C) Web sitesi oluşturuyoruz.
Faaliyet göstereceğiniz ülkenin dilinde, ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı, yazılımcılarımız ve metin yazarlarımızın desteğiyle profesyonel bir web sitesi tasarlıyoruz, geliştiriyoruz, tanıtıyoruz.

Arama motorlarına uyum (SEO optimizasyonu), ilan ve forum sayfalarına bilgi ve tanıtım desteği de sağlıyoruz.

4

MÜŞTERİYLE BULUŞMA

Size, müşteri veya tedarikçi kazandırma aşamasında:

Tercüme/Çeviri desteği
Telefon görüşmeleri, e-Mail yazışmaları, sergiler, toplantılar, fabrika ve firma turları için, her iki dilde sözlü (Ardıl/Simultane) veya yazılı tercüme desteği veriyoruz.

​Hukuki destek
Sözleşme hazırlama, sözleşmeden doğan uyuşmazlıklar, temsilcilik, firma açma gibi yasal yönüyle iş takibi, görüşmeler, her iki ülke kurallarına ve kanunlarına göre destek sağlıyoruz. İş süreçlerinde yasal eşlik ve danışmanlık hizmeti veriyoruz:

Gümrük, Nakliye /Lojistik desteği

Sadece Türkiye’de değil , tüm hizmetlerimizi danışmanlık çatısı altında yurt dışında da veriyoruz.

​*Moskova’da, ekip arkadaşlarımız, birlikte çalıştığımız, hukuk, tercüme ve gümrük büroları ile tam kapasite ile destek veriyoruz

Uluslararası ticaret

Ticari Danışmanlık Hizmetleri Pazarlama Stratejileri İle Birleşiyor

Her geçen gün biraz daha ivme kazanan küreselleşme, teknolojik imkânların da desteği ile bugün için çok daha yüksek bir ticari potansiyel kazanmış durumda. Elbette bu durum profesyonel anlamda ticari danışmanlık hizmetlerinin aynı oranda işleyişe sahip olmasını gerektiriyor. Bu yönden firmamız kendisi ile çalışan girişimcileri sadece bilgi anlamında yönlendirmekle kalmayıp kendi alt yapısı içerisinde kurguladığı pazarlama stratejilerini kullanarak doğrudan firma&müşteri bağlantısını sağlamaktadır. Girişimci firma açısından son derece büyük bir avantaj olan bu modelde, firmamız kurmuş olduğu profesyonel altyapı doğrudan sizlerin hizmetine sunmaktadır. Bu nedenle firmamızı tercih ederek özellikle doğu bloğu ülkelerinde muazzam ticari başarıyı yakalayabileceğinizi belirtmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Uluslararası Danışmanlık Hizmetlerimiz

Pazarlama ve ihracat hedefindeki ülkenin ürün ihtiyaç potansiyeli hakkında sizleri bilgilendiriyoruz. Dolayısıyla pazarlama noktasında sıkıntı yaşayacağınız bir ürünü ihraç etmeye çalışmak yerine doğrudan tüketicinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmış bir son derece değerli bir veriye sahip oluyorsunuz.
Sizin onayınızın ardından firmalar veya bireysel yatırımcılar ile fizibilite görüşmeleri firmamızı yaparak ticari başarınızı olumlu yönde etkiliyoruz.
PR alt yapımızı maksimum düzeyde kullanabiliyorsunuz. Dolayısıyla ürünün satışının yapılacağı ithalatçı iştirakleri bulmak yerine onların sizinle temas kurabilmesinin şartlarını oluşturuyoruz.
Sektörel anlamda hâlihazırda faaliyetini sürdüren çok sayıda mevcut firma ile etkin bağlantılarımız üzerinden irtibat kurma şansını yakalayacağınız firmamızın fonksiyonelliğine hayran kalacaksınız.
Yasal gereklilikler noktasında sizlere bu ülkelerde yol gösterici hizmetlerimiz hiçbir aksaklık yaşanmadan deyim yerindeyse kusursuz bir işleyişle projenizin başarısını garantiliyoruz.
Bizzat sizlerin iştirak edeceği dijital veya fiziki görüşmelerde yeminli tercümanlık hizmetlerimiz danışmanlık şirketi ayrı tercüme hizmetleri ayrı yürütülen çalışmaları açık ara geçiyor ve sadece firmamız ile gerçekleştireceğiniz bağlantı tüm bu ayrıntıları pas geçmenizi sağlıyor.
Gümrük ve pazarlama konularında sizlere profesyonel destek sağlayan ekibimizin seri dönüşleri sayesinde sorunsuz bir ticaret sizleri bekliyor.
Ürün tanıtımı, analizi, pazarlanması ve ürünün satışını dilerseniz sizler adına gerçekleştirerek, aralarında lojistik desteğin de bulunduğu tüm faaliyetleri tek çatı altında gerçekleştiriyoruz
Doğu bloğu ülkelerinde dil sorunu olmayan yerel altyapımız sizlerden gelecek talepleri ürünle ilgili piyasada hızlı bir araştırma süreci içerisinde değerlendirip en kısa sürede geri dönüş sağlıyoruz.
Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu pazarlarının tümünde sizin adınıza belirli bir firma veya sizlerin yönlendirmesi ile bağımsız olarak Arge çalışmaları yapıyoruz.
0
+
Uzmanlar
0
+
Mutlu Müşteriler
0
+
Tamamlanan Proje
Yurtdışı Danışmanlık

Dilerseniz Ürünü Biz Satabiliyoruz

Diğer hizmetlerimizin yanı sıra pek çok fonksiyonel davranışı bir araya getiren ve kusursuz çalışan bir sisteme dönüştüren firmamız aynı zamanda ihraç ettiğiniz ürünün bizzat satışını yapabilmektedir. Ürünü hangi ülkede satmak istiyorsanız, o ülkedeki reklam, pazarlama ve satış konularında uzman mekanizmamızı harekete geçirerek çok daha kazançlı bir fonksiyona dönüştürebiliyoruz. Elbette bu yöntem sizinle yapacağımız anlaşma çerçevesinde belirli bir komisyona tabi olacaktır ve bu komisyon oranını yine sizler ve firmamız arasındaki anlaşma netleştiriyor. Tabii ihracat danışmanlığı gibi detaylı bir proje ile bağlantılı olarak gelişecek farklı konseptte hizmetlerimizde bulunuyor. Ancak sizleri daha fazla detay ile meşgul etmek istemiyoruz ve çok daha kapsamlı bilgiyi kurulacak temas sonrasında memnuniyetle aktaracağız.

Bize Ulaşın

Çok daha geniş ve ayrıntılı bilgi almak üzere, web sayfamızda bulunan iletişim seçenekleri üzerinden bizlerle irtibat kurmaktan çekinmeyiniz. Aralarında Yeminli Tercümanlık, Hukuki Bilgi Desteği, İthalat Danışmanlığı, Apostil Onayı, Oturma İzni, Vatandaşlık İşlemleri, Yabancılar İçin Şirket Kuruluşu ve elbette ihracat danışmanlığı hizmetlerinin de aralarında bulunduğu çok yönlü fonksiyonlarımız dan mutlaka yararlanmanızı öneriyoruz. Arayın görüşelim, kurumsal hizmet desteğimizle ticaretinizi birlikte büyütelim.