Noter Onaylı Tercüme

Noter onaylı tercüme

NOTER ONAYLI TERCÜME

Profesyonel noter onaylı tercüme hizmeti

Noter onaylı tercüme, resmi belgeler için tercih edilen bir çeviri hizmeti olması sebebi ile seçilecek tercüme bürosu kaliteli ve hizmet standartları yüksek bir büro olmalıdır. Zira tercüme sırasında yapılacak bir hata çok sayıda problemin ortaya çıkmasına ve zaman kaybı yaşanmasına neden olabilmektedir.

Müşterilerinin zamanına değer veren ve zamanı en verimli şekilde kullanmayı hedefleyen Adıgün Danışmanlık, noter tasdikli tercümeyi oldukça kısa sürede sıfır hata ile tamamlamaktadır. Tercüme büromuz, çeviri hizmetini dil ve kültür özelliklerini yönleri ile benimsemiş, bilgi birikimi ve tecrübesi yüksek tercümanlarımıza yaptırır. Noter tasdiki talep eden müşterilerimize ekstra hizmet kapsamında noter onayını 300 metre uzaklıktaki noterlikte gerçekleştiren tercüme ofisimiz bu konuda da avantajını kullanmaktadır.

Noter onaylı tercüme hizmeti

NOTER ONAYLI TERCÜME HİZMETİ

Telefon, E-mail veya Whatsapp ile günün her saati bizimle iletişime geçebilir, resmi başvuru ve işlemlerinizde kullanacağınız her türlü belgenin yeminli tercüman imzalı ve kaşeli tercümesini yaptırabilirsiniz. Türkiye ve Dünya’nın her yerine ulaştırma fırsatı sunuyoruz.

KAPSAMLI ÇÖZÜMLER

Adıgün Danışmalık olarak noter yeminli tercümenin yanında, noter tasdiki ve apostil tasdik şerhi işlemleri ile tek çatı altında kapsamlı çözümler sunuyoruz.

TERCÜMESİ YAPILAN BELGELERİNİZİ;

Ofisimizi ziyaret ederek

E-mail yoluyla

Kargo ile gönderebilirsiniz

HEMEN TEKLİF AL

NOTER TASDİKLİ RESMİ BELGE ÇEVİRİSİ

Noter onaylı resmi belge tercüme hizmeti

Resmi belge çevirisi, adından yola çıkarak yapılacak tanımlamada resmi evrakların kaynak dil ile hedef dil arasındaki çevirisini açıklar. Resmi evrak çevirisinde şu hizmetler sunulmaktadır:

 • Pasaport noter onaylı tercümesi
 • Nüfus kayıt örneği noter onaylı tercümesi
 • Doğum belgesi noter onaylı tercümesi
 • Evlenme cüzdanı noter onaylı tercümesi
 • Bekarlık belgesi noter onaylı tercümesi
 • Nüfus cüzdanı çevirisi noter onaylı tercümesi
 • İkamet noter onaylı tercümesi
 • Diploma noter onaylı tercümesi
 • Transkript noter onaylı tercümesi
 • Öğrenci belgesi noter onaylı tercümesi
 • Sürücü noter onaylı tercümesi
 • İkametgah belgesi noter onaylı tercümesi
Noter tasdikli resmi belge

NOTER ONAYLI TERCÜME FİYATLARI

2020 yılı resmi belgelerin noter onaylı tercüme fiyatları:

    
Apostil Çevirisi30 TLÖğrenci Kimlik Kartı Tercümesi 30 TL
Pasaport Çevirisi30 TL
Öğrenci Belgesi Çevirisi 70 TL
Nüfus cüzdanı (Kimlik) Çevirisi 30 TL
Öğrenci Karnesi Çevirisi 70 TL
Aile cüzdanı ( Evlilik cüzdanı) Çevirisi 80 TL
Ortaöğretim Diploması Tercümesi 80 TL
Nüfus Kayıt Örneği Çevirisi 100 TL
Ortaöğretim Not Dökümü / Transkript Tercümesi 100 TL
Sürücü Belge Çevirisi 40 TL
Lise Diploması Tercümesi 80 TL
Doğum Belgesi Tercümesi 80 TL
Lise Diploma Eki (Traskript) Tercümesi 100 TL
Medeni Hal Belgesi (Bekarlık Belgesi) Tercümesi 80 TL
Lisans Diploması Tercümesi 100 TL
İkamet Tezkeresi (Oturum İzni) Tercümesi 40 TL
Lisans Not Dökümü / Transkript Tercümesii 250 TL
Aile Bağları Belgesi Tercümesi 70 TL
Denklik Belgeleri Tercümesi 100 TL
Ölüm Belgesi Tercümesi 100 TL
Başvuru Formları Tercümesi 70 TL
Sabıka Kaydı Tercümesi 70 TL
Staj Belgeleri (Defteri) Tercümesi 100 TL
Emeklilik Belgesi Tercümesi 70 TL
Banka Hesap Cüzdanı Tercümesi 70
Doğum Raporu Tercümesi 70 TL
Konut Kira Sözleşmesi Tercümesi 70 TL
Noter tasdik işlemleri

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre noter onaylı tercümede onay işlemini ancak noterler gerçekleştirilebilmektedir

Başka kurumlarca tasdik edilmiş belgeler, noter onaylı tercüme sıfatına sahip olmaz. Yeminli çevirmenin onay işlemini herhangi bir noterlikte yapması da tercüme edilen belgenin geçersiz olmasına neden olabilecektir. Nitekim yeminli tercüman, tercüme ettiği belgeyi sadece ve sadece yemin zaptını imzaladığı noterde tasdik ettirebilmektedir. Ancak noterler birden fazla noterlikte yemin zaptlarını bulundurma hakkına sahiptir. Böylece tercüme hizmetinin daha hızlı teslim edilmesi sağlanmaktadır.

Noter onaylı çeviri yapılırken tercüme 2 nüsha olarak hazırlanır. 2 kopya şeklinde hazırlanan nüshalardan biri tercümeyi tasdik edecek noterlikte kalır, diğer nüsha kişiye teslim edilir. Kişi, yeminli çevirmen tarafından tercüme edilmiş belgenin noter onaylı olmasını isterse ilgili notere müracaat edilerek belge notere onaylatılır. Kişi, noter tasdiki karşılığında noter onay bedeli öder. Her yıl Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı tarafından ilan edilen noter ücretleri, tercüme hizmeti ücretlerinden ayrıdır.

Apostil tercüme hizmeti

Noter onaylı tercümede yoğun talep gören hizmetlerden biri de apostil tercüme hizmetidir. Apostil tercüme, yurtdışında kullanılacak evrakın resmiyetinin kuvvetlendirilmesini sağlayan hizmettir. Noter onaylı tercümeden çok farklı olmayan Apostil çeviri, farklı kurumlarca onaylatılan belgeler için yapılan tercümedir. Apostil tercüme sırasında şu adımlar izlenir: İlk olarak belge tercüme edilir. Tercüme edilen belge yeminli tercüman tarafından imzalanır ve kaşelenir, sonra noter onayına gönderilir. Noter tasdiki yapıldıktan sonra evrak, apostil için ilgili kuruma iletilir. Apostil çeviri hizmeti talep edildiğinde çevirilen belge için talep edilen ücrette bir farklılık ortaya çıkmaz.

Dünyada insanların birbirleri ile etkileşimleri arttıkça noter onaylı tercümeye olan ihtiyaç da artmış ve bu hizmetin hayatımızın ayrılmaz bir parçası olması durumu ortaya çıkmıştır. Başta yurtdışına sık sık gidip gelen ve yurtdışında resmi işlemleri sıklıkla yapan bireylerin en sık başvurduğu işlem noter onaylı tercümedir.

Noter onaylı çeviri, yeminli tercümedeki gibi resmi evrakın çevrilmesini belirtir

Noter onaylı tercümeyi yeminli çeviriden farklı kılan temel unsur evrakın noter tarafından tasdik edilmesidir. Dünyada ve ülkemizde pek çok kurum yeminli tercüman tarafından tercüme edilmiş belgeleri yeterli görmez ve noter onaylı çeviri ister. Böyle bir durumla karşılaşıldığında kişiler resmi evrakı yeminli tercümana teslim eder ve çevirisinin yapılmasını talep eder. Yeminli tercümanca çevrilen resmi belge, yeminli tercümanın yemin zaptına sahip noter tarafından onaylanır. Söz konusu onay işleminin ardında belge noter onaylı tercüme sıfatına sahip olur.

NEDEN ADIGÜN DANIŞMANLIK ?

Noter tasdikli tercüme hizmetini hızlı ve güvenli bir şekilde tamamladıktan sonra da farklı hizmetlerimiz sayesinde size yardımcı olmayı hedefliyoruz


 • MÜŞTERİ ODAKLI YAKLAŞIM

  Türkiye ve diğer ülkelerdeki doküman yönetimi yakından takip ediyoruz, mevzuattaki değişiklikleri izliyoruz ve hızlı cevap veriyoruz.

 • KALİTE

  Çalışanlarımız küçük ama önemli ayrıntılara çok dikkat etmektedir: terimlerin, soyadlarının, adların, markaların ve diğer resmi bilgilerin yazımını bir kaç kez kontrol ederiz.

 • ARŞİV HİZMETİ

  Güvenilir arşiv hizmetimizle çevrilmiş belgelerin her zaman ücretsiz kopyalarını alabilirsiniz!

 • WHATSAPP

  Size kolaylık sağlamak için, bize belgelerinizin fotoğraflarını WhatsApp aracılığıyla gönderebilir ve anında yanıt alabilirsiniz!

 • KAPSAMLI DANIŞMANLIK

  Adıgün Danışmalık olarak noter yeminli tercümenin yanında, noter tasdiki ve apostil tasdik şerhi işlemleri ile tek çatı altında kapsamlı çözümler sunuyoruz.