Oturma izni (İkamet izni)

Türkiye oturma izni

Oturma izni

Ülkemiz, yurtdışından önemli sayıda ziyaretçi alan ülkelerin başında gelmektedir. Başta turizm amacıyla gelen ziyaretçilerin bir kısmını da uzun süre Türkiye’de kalmak isteyen bireyler oluşturmaktadır. Uzun süre bir ülkede kalmanın şartı da oturma izni ya da ikamet izni almak ile mümkün oluyor. Nitekim bir ülkede uzun süreler vize ile kalmak mümkün değildir. Bu nedenle kişiler oturma izni almaya çalışır ve bu aşamada konusunda uzman danışmanlık şirketlerinden yardım talep eder. Danışmanlık hizmeti sunan şirketler yabancı uyruklu bireylerin yerine getirmesi gereken hukuki prosedür ve izlenmesi gereken yol konusunda adeta bir yol gösterici işlevi görür. Bu sürecin sağlıklı işletilmemesi durumunda yabancı bireyler hukuki sorunlar yaşar ve sınır dışı edilme anlamına gelen ‘deport’ olgusu ile karşı karşıya kalır. Adıgün Çeviri ve Danışmanlık’a başvurduğunuz takdirde böyle bir riskle karşılamadan kısa süre içinde oturum izni alabilir ve gönül rahatlığı ile gezebilirsiniz!

oturma izni

İKAMET İZNİ İŞLEMLERİ

Adıgün Çeviri ve Danışmanlık geniş bilgi birikimi ve deneyimi ile tüm oturma izni süreçleri başarı ile tamamlamanızı sağlıyor!

Kapsamlı Danışmanlık

Oturma izni işlemlerinde kapsamlı danışmanlık hizmetleri sunuyoruz:

Başvuru işlemleri

oturma izni danışmanlık

Oturma izni başvuru sürecinde size nasıl hizmetler sunuyoruz?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki bütün kanun ve yasaları yakından takip ederek hak ve yükümlülükleriniz konusunda sizi haberdar ediyoruz.
Oturum izni ile ilgili bütün detaylardan haberdar uzmanlarımız sayesinde işlemleri doğru sıra ile yapmanızı sağlıyoruz.
Teknolojinin nimetlerinden faydalanarak yetkili kurumlara başvuru işlemlerini internet ortamından yapıyor ve süreci hızlandırıyoruz.
Süreci hızla ve sorunsuz bir şekilde tamamlamanız adına noter tasdiki, tercüme hizmetleri ve apostil işlemlerini sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.
Yabancılar için sigorta hizmeti sunarken ortaya çıkabilecek sorunlara karşı yabancılara refakat ederek süreci minimum riskle tamamlamayı amaçlıyoruz.
Oturum iznine sahip yabancıların ikamet sürelerinin uzatılması hizmetini de sunan Adıgün Çeviri ve Danışmanlık tüm bu işlemler esnasında göç idaresinden alınacak randevuda orada bulunmanız dışında bir talepte bulunmamaktadır!

Hizmet Sağladığımız İkamet İzni Çeşitleri

Ülkemizin her geçen gün gelişmesi yabancı uyruklu pek çok bireyin ülkemize gelmesine ve yerleşmesine neden olmuştur. Yabancıların ülkemize gelmesinde çeşitli nedenler bulunsa da her gelen yabancı oturma izni almak için çaba harcamakta ve bilgi sahibi olmaktadır. Adıgün Çeviri ve Danışmanlık olarak ülkemize geliş amacınıza uygun şekilde oturma izni almanızı sağlıyoruz. Öğrenciler, sağlık hizmeti almak için ülkemize gelenler ve çalışmak için gelen her birey için ihtiyaç duyduğu oturma izni çeşidini temin ederek zamandan tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Her çeşidinde farklı bir sürece sahip olan oturma izni almak ve sorunsuz bir şekilde Türkiye’de ikamet etmek için tek yapmanız gereken bize ulaşmak!

İkamet için istenen belgeler nelerdir?

İLK / GEÇİŞ BAŞVURULARINDA İSTENEN BELGELER

 • İkamet İzni Başvuru Formu
 • Pasaport aslı ve fotokopisi
 • Dört (4) adet fotoğraf
 • Kalınacak sürede yeterli ve düzenli maddi imkâna sahip olunduğuna dair beyan
 • Geçerli sağlık sigortası

– Kira sözleşmesi ile kalıyorsanız, sözleşmenizin noter onaylı örneği;
– Otel, hotel gibi yerlerde kalıyorsanız, bu yerlerde kaldığınıza dair belge
– Öğrenci yurtlarında kalıyorsanız, yurtta kaldığınıza dair belge
– 3. kişinin (akraba dışında) yanında kalınacak olması halinde yanında kalınan kişinin noter onaylı taahhüdü

 • Çocuklar için, pasaport veya yerine geçen belge ya da ulusal kimlik kartlarından anne ve baba tespit edilemiyorsa, doğum belgesi istenir. Boşanma halinde çocuğun onaylı velayet belgesi istenir.
 • Evlilik cüzdanı veya evli olunduğunu kanıtlayan belgenin onaylı fotokopisi istenir. yurt dışından temin edilmesi halinde noter onaylı tercümesi ve apostil tasdiki

En az 8 yıl kesintisiz ikamet izni olanlar için uzun dönem ikamet izni

 • İkamet İzni Başvuru Formu
 • En az 6 ay geçerli pasaport veya yerine geçen belgenin aslı ve fotokopisi
 • Dört (4) adet fotoğraf
 • Önceki ikamet izin belgelerinin fotokopileri
 • Son üç yıl içerisinde sosyal yardım alınmadığını gösteren belgenin aslı
 • Kalınacak sürede yeterli ve düzenli maddi imkâna sahip olunduğuna dair belge
 • Adli sicil kaydı
 • Adres Kayıt Sistemine kayıtlı olduğunu gösteren belge
 • Geçerli sağlık sigortası
 • Çocuklar için, pasaport veya yerine geçen belge ya da ulusal kimlik kartlarından anne ve baba tespit edilemiyorsa, doğum belgesi istenir.
 • Boşanma halinde çocuğun onaylı velayet belgesi istenir.
 • Evlilik cüzdanı veya evli olunduğunu kanıtlayan belgenin onaylı fotokopisi istenir. yurt dışından temin edilmesi halinde noter onaylı tercümesi ve apostil tasdiki
ikamet tezkeresi
ikamet oturma izni

Oturma izni için tam destek sağlıyoruz!

Bir ülkeye yasadışı yollarla ulaşmak tehlikeli olduğu kadar hukuki anlamda da sakıncalı bir durumdur. Ülkemize resmi olmayan yollarla ulaşan bireyler geri dönüşü imkânsız sorunlarla baş başa kalabilmektedir. Ülkemize çalışma, eğitim ve sağlık hizmetlerinden faydalanma gibi amaçlarla gelen bireylerin yasadışı yolları tercih etmemesi ve oturum izni alarak talep ettikleri hizmetlerden faydalanmaları kolay olduğu kadar sağlıklıdır da. Kolay diyoruz çünkü Adıgün Çeviri ve Danışmanlık geniş bilgi birikimi ve deneyimi ile tüm süreçleri başarı ile tamamlamanızı sağlıyor!

Ülkemiz mevzuatını tüm yönleri ile bilmeyen ve ülkemize yeni gelmiş bireylerin ikamet izni almaları oldukça zor ve sıkıntılı bir süreçtir. Bu süreçte Adıgün Çeviri ve Danışmanlık markasının kalite ve tecrübesinden faydalanarak kısa sürede oturma izninizi alabilirsiniz. Bu kapsamda tecrübeli ve uzman ekibimizle hem ülkemiz sınırlarında size hizmet sunuyor hem de Rusya ve BDT üyesi ülkeler konusunda size yardım sağlıyoruz. Kaliteyi makul fiyatlara satın alabileceğiniz Adıgün Çeviri ve Danışmanlık ile hemen iletişime geçebilirsiniz!