Rusya Ticari Temsilciniz

Rusya Ticaret Temsilciniz

Doğu bloğu ülkelerinin Türkiye ile gerçekleştirdikleri ticari ilişkiler oldukça köklü birtarihi geçmişe sahip. Bu ilişkilerin yoğunluklu olarak yaşandığı Rusya ticaret ekseninde ülkemizin ticari ilişkileri analiz edildiğinde yine tarihsel bir süreç içerisinde neredeyse hiç kesintiye uğramadan devam eden bir yapıda olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra Bağımsız Devletler Topluluğu üyesi ülkelerinde Türkiye ile hatırı sayılır ticari diyaloga sahip olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Örneğin Kazakistan veya Türkmenistan Rusya’nın ardından ülkemiz ile ticaret yoğunluğuna sahipdiğer ülkeler diyebiliriz. Bu çerçevede sizlere profesyonel anlamda danışmanlık hizmetleri sunan firmamız ile çalışmak isteyebileceğinizi düşünerek? Yazımızı müteşebbis iş insanları için hazırladık. Tabi güvenilirliği ile kendi sektöründe saygın bir yer kazanan kuruluşumuzu bu anlamda seçerekson derece isabetli bir karar vermiş olacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü birazdan aktaracaklarımız belki de ticari yaşantınızı çok olumlu yönde değiştirebilecek ve sizlere yepyeni ufuklar açabilecek çok sayıda yenilikçi bilgi içeriyor.

Rusya İle Ticaret Her Geçen Yıl Artıyor

Öncelikle söz konusu ticaret Ortaasya ve Rusya olduğunda yaklaşık olarak 400 milyonluk bir nüfusa hitap edecek bir strateji geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu sizlerde takdir edersiniz. Her geçen yıl biraz daha ağırlık kazanan Rusya ile ticaret hâlihazırda milyarlarca dolara tekabül eden dev anlaşmalar ile birlikte çok sayıda farklı projeyi hayata geçiren ülkemiz ve Rusya federasyonu bu coğrafyada yer edinmek isteyen şirket veya firmalara mükemmel fırsatlar sunuyor. Tabi bu düşünce ile strateji geliştirmek isteyenlerin,Bağımsız Devletler Topluluğu üzerinde çok önemli etkilere sahip Rusya faktörünü her anlamda çok iyi tahlil edilmesi gerekiyor. Başta doğalgaz olmak üzere onlarca farklı kalemde ürünü Rusya’dan ithal eden Türkiye karşılığında ağırlıkta yaş sebze meyveden oluşan bir ihracat portföyüne sahip. Aslına bakarsanız sadece yaş meyve ve sebze ile sınırlı kalmayıp pek çok ürünü bu coğrafyaya rahatlıkla satmak pekala mümkündür. Peki, Türkiye’den Rusya’ya daha farklı hangi ürünleri satılabilir?Dilerseniz bu noktada Rusya ve Doğu bloğu ülkelerle geliştirdiği ticari stratejileri ile danışmanlık hizmetleri veren firmamızın analizlerini sizinle paylaşalım;

Rusya İhracat Ürünlerimiz Sadece Yaş Sebze ve Meyve İle Sınırlı Değil

2017 rakamlarına göre %40,9’luk bir artış gösteren karşılıklı ticari alışverişin her geçen gün daha üst seviyelere taşındığı ve Rusya ihracat ürünlerimizin çeşitliliğinin bu oranda artış gösterdiği istatistikî verilerden anlaşılıyor. Halen yoğun olarak ihraç ettiğimiz bu ürünleri maddeler halinde bir sıralamak gerekirse:

 • Yaş sebze ve meyve
 • Elektrikli makineler
 • Motorlu kara taşıtı
 • Kazan
 • Tekstilürünleri
  Şimdi tam bu noktada son derece önemlibir hatırlatma yapmak istiyoruz.Saydığımız ürünleri hali hazırda satıyoruz ve belirli oranlarda gelir elde edebiliyoruz. Fakat federasyona bağlı bu ülkelere ihtiyaçları olan birçok gelir getirici ürünü satmamamız için hiçbir neden yok.Sözgelimi;
 • Beyaz et
 • Diğer Tarımsal ürünler
 • Makarna
 • Yumurta
 • Süt ve süt ürünleri
 • Hazır ve dondurulmuş gıda
  Ancak maalesef henüz bu ürünleri istenilen seviyelerin çok altında ihraç edebiliyoruz ve özellikle dil sorununu aşamayan ve bu ülkelerin hukuki prosedürü tam olarak yerine getiremeyenlerin yaşadıkları zorlukları birlikte rahatlıkla aşabileceğimizi biliyor muydunuz? Evet, Rusya ticaret eksininde pek çok farklı kalemde ihracat yapılabiliriz ve firmamız tamamen bu konsepte göre dizayn edildi.

Rusya İthalat ve İhracat İmkânlarını Bizimle Değerlendirin

Rusya ve Orta Asya’da ürünlerde de söz sahibi olmamamız için hiçbir neden yok. Tabii burada önemli olan,ihracatyapabilmek için gerekli altyapı ve deneyimesahip olmanın dışında,hangi ürünlere ihtiyacı ihtiyaç duyulduğunun tam olarak tespitedilmesidir. Geriye,saat gibiişleyen bir süreç içerisinde ülkemizdenihraç edilecekbu ürünleri imal eden işletmeleri bulmak kalıyor.Hiç kuşkusuz böyle bir projede Arge çalışmaları elbette ki profesyonel bir ekip tarafından yapılmak durumundadır ve belirli bir zaman alacaktır. Çünkü Rusya ve diğerülkelerdenihracat yapılabilecek ve daha da önemlisi, bu ihracatın başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacak verilerin toplanmasışarttır. İşte firmamızın nitelikli hizmetleriyletüm bu sürecibaşarılı bir şekilde sonuçlandırılabilir ve kazançlı bir projenin keyfini yaşayabilirsiniz.Tabii bizler bu başarıyısöz konusu bütün bu ülkelerde kurmuş olduğumuz ticari ağımıza borçluyuz ve bu fonksiyonel çalışmadan sizleri de maksimum düzeydefaydalanıyoruz. Baştan sona sizlerle birlikte hareket etmemizin ne kadar önemli olduğunu bizimle çalıştığınızda mutlaka anlayacağınızı düşünüyoruz.

Başarılı İhracat Çalışmalarında Yurtdışı Ofislerimiz Kritik Rol Oynuyor

Bugüne kadar birçok projede yer alan firmamızın başarısının altında aslında Bağımsız Devletler Topluluğu ve Rusya’da bulunan ofislerimizin yattığını gururla ifade etmek isteriz. Aralarında hukukçuların da bulunduğu son derece deneyimli ticari uzmanlardan oluşan ofislerimizithalat ve ihracat anlamında A’dan Z’yeihtiyacınız olan her türlü donanıma sahip bir yapıda kuruldu.Dolayısıylasizler bu ülkelerde bizimle birlikte hareket etmeye başladığınız andan itibaren ticaret yapmayı düşündüğünüzülkedeki istasyonumuzhemen harekete geçiyorveöncelikle satış başarı şansı yüksek ürünleri tespit ederekson derece değerli bilgilerle sizlere geridönüş sağlıyor.Üstelikbu ürünleri satınalacakkarşı taraftanen güvenilir firmaları bulmakla kalmıyor, sizlerden gelecek direktifler doğrultusundabu firmalarla ön görüşmeleri bile isterseniz gerçekleştirebiliyoruz.

Rusya İthalat Kalemlerimiz

Elbette aynı ticari ağımızı,Rusya ve BDT ülkelerinden yapılacak ithalat çalışmalarında da rahatlıkla kullanabiliyoruz. Dolayısıyla girişimci iş insanlarının Rusya ithalat kalemlerinden sadece Petrol, Doğalgaz veya Kömür gibi ürünlerle kendilerini sınırlamaması gerektiğini düşünüyoruz. Saydığımız ürünler dışında;

 • Doğalgaz, Petrol veKömür
 • Otomobil yedek parçaları
 • Kimyasal gübre
 • Lamine ağaç ürünleri
 • Yayıncılık alanında kullanılmak üzere dijital ekipmanlar
  İşlenmemiş Kâğıt hammaddesi
 • Hububat ürünleri (buğday, pamuk tohumu, mısır,ayçiçeği vs)
 • Alüminyum, Bakır Demir&Çelik
 • Yalancı safran (Aspir)
 • Amonyak ve diğer kimyasallar
  Gibi benzer yüzlerce ürünü Rusya ticaret konsepti içerisinde pekalaülkemizde satabilirsiniz. Lütfen sınırları zorlayacak farklı ve opsiyonel hizmetlerimiz hakkında bilgi almak üzere sayfamızda yer alan telefon numaralarını aramaktan çekinmeyiniz. Başarılı ve bol kazançlı projelerde görüşmek üzere efendim. Esen kalınız.